Jak zrobić prosty album na zdjęcia – grudniownik

Pokazuje jak zrobić prosty album na zdjęcia-grudniownik

Dziś zaprezentuję Wam tegoroczny prosty album na zdjęcia – grudniownik. Ideą takiego albumiku jest dokumentowanie w nim przeżyć, wspomnień związanych z okresem Adwentu.

Strona z albumu przygotowanego na okres Adwentu
grudniownik

Odbiega on formą od poprzedniego mojego

Grudniownika w technice Project Life

Potrzebowałam bowiem odmiany i wykazania się w innej formie albumowej.

Jak zrobić prosty album na zdjęcia – grudniownik

 • Ten został wykonany na bazie do art journala, czyli w specjalnym notesie, w którym można malować,  rysować czy wklejać kompozycje z drobnych przedmiotów, jak pokazywałam Wam to w postach o moich artystycznych poczynaniach:Wpis do art journala

Artystyczny dziennik wspomnień

 • Baza ta ma sztywną okładkę, a karty są z wytrzymałego papieru. Bardzo dobrze zniosły malowanie po nich. Białe maźnięcia na okładce grudniownika i stronach wykonałam białym gesso (specjalny preparat do scapbookingu), ale z powodzeniem można użyć każdej innej farby. 

Album na zapiski z Adwentu, zwany potocznie grudniownikiem

Strona z albumu na zdjęcia
Album na zapiski i zdjęcia z okresu Adwentu
Album ręcznie ozdabiany na wspomnienia związane z przygotowaniami do Bożego Narodzenia
strona grudniownika
 • Dodatki zostały dobrane w stonowanej kolorystyce, bo takie było założenie mojego projektu. Dominuje biel, czerwień i miętowy odcień zieleni.
Środek albumu na grudniowe zapisk i zdjęcia
 • Baza do art journala posiada 10 kart, czyli 20 stron. Aby uzyskać 24
  strony na wpisy, wkleiłam dwie koperty. I tak powstało też miejsce – schowek, na dodatkowe zdjęcia lub notatki.
Album wypełniony świątecznymi naklejkami
album na grudniowe wspomnienia

Puste przestrzenie na kartkach zapełnią się  upływem czasu zapiskami, zdjęciami i innymi ozdobami.

Grudniownik, specjalny album na zapisywanie przygotowań do świąt Bozego Narodzenia

Pobielone kartki albumu na grudniowe zapiski i zdjęcia

Dzień Wigilii w albumie na grudniowe zapiski
Dokumentowane wspomnień świątecznych

Tył okładki został również udekorowany – świąteczną sentencją.

Tylna strona albumu do zapisywania grudniowych przeżyć
okładka grudniownika

Mam nadzieję, że mój sposób na to, jak zrobić prosty album na zdjęcia – grudniownik, spodobał się Wam. Może zachęcę kogoś do stworzenia sobie, takiej papierowej pamiątki grudniowych przygotowań do świąt.

Zajrzyj też do środka innych moich grudniowników:

Album na świąteczne wspomnienia

Kalendarz adwentowy

Album na dokumentowanie wspomnień

48 thoughts on “Jak zrobić prosty album na zdjęcia – grudniownik

 1. Idealny pomysł z tymi białymi przetarciami. Wspaniały sposób na wspomnienia z miesiąca wyczekiwania na wspaniałe Święta Bożego Narodzenia! Naprawdę niezwykła inspiracja!!! 🙂 Podziwiam! 🙂

 2. Wygląda bardzo ładnie, u mnie by się pewnie nie sprawdził, jako że nie jestem fanką okresu świątecznego 🙂 świetnie nadałby się na prezent!

 3. Ty masz tyle pomysłów, że głowa mała. Uwielbiam to jak pięknie ozdabiasz wszelkie zeszyty, notatniki czy albumy. Grudniownik w Twoim wykonaniu jak zwykle jest cudny. Ściskam :).

 4. Słyszałam o tego typu pamiątkach. Twoja propozycja mi się podoba a najbardziej sztywny papier maźnięty białą farbą – lubię taki minimalizm i na tym bym poprzestała 🙂

 5. Holly,jestem zachwycona Twoim grudniownikiem.Świetny styl, taki jak lubię! Fajne, wesołe grafiki i te dwie koperty idealnie wkomponowane w sam środek. Szkoda że tak mało czasu mam teraz, bo z chęcią zrobiłabym sobie podobny. Obiecuję już dzisiaj że na przyszłoroczne święta będę mieć grudniownik 🙂 Uściski i pozdrowienia:-)

 6. Wygląda fantastycznie. Bardzo fajnie wyglądają te strony jakby pomalowane śniegiem. No podziwiam Twój talent. Oglądanie Twoich prac jest zawsze takie relaksujące. Sama zaczęłam oglądać, jak się robi takie cudeńka. Kusisz.:) Miłego dnia Droga Holly. U mnie dziś pada śnieg na całego. ***

 7. Ty to masz talent! Tworzysz takie wspaniałości, że oczu nie można od nich oderwać! 🙂 Rewelacyjnie Ci to wyszło i byłabym przeszczęśliwa gdyby ktoś podarował mi taki prezent 🙂

 8. Bardzo ładny ten album !!! Nigdy nie robiłam albumu od początku sama, to znaczy robiłam, ale zawsze na jakiejś bazie, np. na bazie starej książeczki dla dzieci. Ciekawa jestem jak połączyłaś strony i jakich użyłaś kart ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.