Grudniownik – album na dokumentowanie wspomnień

Grudniownik - album na dokumentowanie świątecznych wspomnień
To jest niesamowite, ale już jutro przypada pierwsza niedziela Adwentu. Czas więc na grudniownik – album na dokumentowanie wspomnień.
Czas wyprzedza zdecydowanie moje poczynania. Świecznik adwentowy będę dopiero składać wieczorkiem na szybko, z tego co mam w domu. Kalendarz adwentowy jest „daleko w polu”.
Ale za to zaskoczyłam samą siebie i przygotowałam już bazę na grudniownik – album na dokumentowanie świątecznych wspomnień.
W tamtym roku skończyło się tylko na planach.
W tym będzie inaczej, a nawet więcej, bo zrobię grudniownik w technice, której dotąd nie próbowałam. Przedstawię go Wam za jakiś czas, kiedy będzie już co pokazywać.
Tymczasem wykonałam taki album na dokumentowanie świątecznych wspomnień w klasycznym albumie, kolorystyce i dodatkach.

Grudniownik – album na dokumentowanie  wspomnień

Album grudniowy powstał w gotowej tekturowej bazie, której strony zbindowane zostały sprężynką. Na to nałożona jest okładka, która skrywa całe wnętrze albumu.

Grudniownik album na dokumentowanie świątecznych wspomnień
grudniownik
Album na dokuemntowanie świątecznych wspomień
karty do grudniownika
W albumie na dokumentowanie świątecznych wspomnień, jest trochę koronek, ozdobnych taśm i drobnych śnieżynek.
świąteczny album na zdjęcia
Swoje miejsce na karcie dotyczącej 6 grudnia, znalazła skarpeta na prezent.
skarpeta na prezenty
Są dodatkowe kieszonki na zapiski lub przechowywanie drobnych pamiątek.
Karty w świątecznym albumie
Karty są tak zaaranżowane, żeby można było wklejać na nie zdjęcia. Jak również wkładać za papierowe elementy, które zostały w tym celu specjalnie niedoklejone do końca.
Strony w grudniowniku -albumie na dokumentowanie wspomnien z przygotowań do świąty
Na stronie poświęconej Wigilii, znalazła się też choinka, którą można udekorować według własnego uznania.
Album na dokumentowanie świątecznych zdjęć i zapiski z przygotowań do Bożego Narodzenia
W grudniowym albumie ukryłam sporo miejsc na przechowanie np. kartek świątecznych.
Karta w albumie w kolorach Bożego Narodzenia
kieszonka na kartki, tagi, zdjęcia
Moim zdaniem taki grudniownik – album na dokumentowanie świątecznych wspomnień, jest idealnym prezentem dla dziecka czy przyjaciółki. A może przede wszystkim na osobiste dokumentowanie tego pięknego okresu, kiedy oczekujemy na pierwszą gwiazdkę.
Albumów w tematyce świąt Bożego Narodzenia,  wykonałam kilka, w różnych technikach. Zapraszam Cię do obejrzenia również innych moich pomysłów:

36 thoughts on “Grudniownik – album na dokumentowanie wspomnień

 1. Uwielbiam Twoje albumy, a taki grudniownik to super pomysł.Ja niedawno straciłam setki zdjęć z komputera, bo mi dysk padł, a gdybym sobie wydrukowała wcześniej, to pamiątka by była :-/ A tak tylko wspominam…Albumik jest nie tylko piękny, ale i praktyczny.Buziaki :-***

 2. Mój ci ON!!!
  Jest niesamowicie piękny, kwintesencja świątecznych kolorów i motywów, ideał!
  Na zdjęciach wygląda wspaniale, ale móc cieszyć się nim w rzeczywistości, to dopiero niesamowite uczucie! Zamiast spać, będę dziś bez końca wyjmować te wszystkie cudne tagi i zakładki ;))
  Nie jestem w stanie opisać mojej radości! DZIĘKUJĘ!!!

 3. A u mnie ani świecznika, ani kalendarza, ani grudniownika, wciąż siedzę w pracach nie związanych ze świętami. Miło, że u Ciebie można poczuć świąteczny klimat:) Podziwiam ten piękny album! Dopracowany w każdym szczególe:) Pozdrawiam:)

 4. Piękny ten album kochana! Muszę przyznać, że dopiero w zeszłym roku i to od Ciebie ,dowiedziałam sie o istnieniu grudniownika,w moim rejonie nigdy się z tym nie spotkałam…

 5. Ojejciuu… już adwent zaraz? Toć to nie możliwe, ale z jednej strony się cieszę bo coraz bliżej mój wymarzony ślub hihihi:) Kochana ten Grudniownik jest po prostu rewelacyjny ! Jestem nim kompletnie oczarowana, cała kompozycja i to jak został skomponowany, jest po prostu cudowny !!! WOW WOW WOW !!!!!! 🙂 Buziaczki Kochana :*

 6. Piękny album, ja jestem mało systematyczna i pewnie miałabym duże zaległości z wklejaniem. Ale dziś usiadłam i spisałam rzeczy do zrobienia. Cieplutkie pozdrowienia : )

 7. To prawda, czas biegnie nieubłaganie, ja też jestem do tyłu z dekoracjami :).
  Album jest piękny 🙂 To cała kwintesencja świątecznych kolorów i motywów. Uwielbiam taką czerwień i zieleń. Trochę ostatnio od niej odeszłam w dekoracjach świątecznych, ale może w tym roku się skuszę na takie kolory.
  Pozdrawiam ciepło 🙂

 8. To jest mysl, zeby miec w albumie kartki swiateczne. Mam wiele takich, ktore chcialabym zachowac…
  A sam album bardzo mi sie podoba:)

  U mnie dekoracje swiateczne, w lesie, zaczne po Mikolajkach. Usciski:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.