Ranking najbardziej wpływowych blogerów 2019 Jasona Hunta.
Po drugiej stronie internetu.

Planer książkowy do planowania i spisywania pomysłów na posty w social mediach

Świeżo po lekturze tegorocznego Rankingu najbardziej wpływowych blogerów  Jasona Hunta, zaczęłam się zastanawiać, po której stronie internetu ja bywam 🙂 ?

Ponieważ na 82 nazwiska wymienione w podstawowym rankingu,  czytam i obserwuję tylko 4 osoby! Kilka innych nazwisk jest mi jako tako znajomych. Czasem trafię do nich z wyszukiwarki, szukając informacji na określony temat lub czytając w innym miejscu opinię o nich.  Jest to zaledwie kolejne ok. 10 osób. Reszty szacownego grona nie znam w ogóle 🙂

Do tego dochodzi osobna rzesza osób, mających świetne wyniki oglądalności na takich mediach jak : Facebook, Instagram. Youtube, Twitter, czy grupa ujęta przez autora rankingu w specjalistycznych kategoriach jak np. liczba aktywności lub liczba publikacji w mediach. Kolejne kilkadziesiąt nazwisk, z których znani mi są jedynie topowi celebryci  z gazet i telewizji. Choć z tymi celebrytami prowadzącymi bardzo aktywną działalność w sieci, to jest często tak, że ja o nich dowiaduje się, kiedy …pojawią się w Tańcu z Gwiazdami lub w innych tego typu programach 🙂

Ranking wpływowych blogerów 2019 Jasona Hunta. Planer roczny doplanowania postów na blogu.

Kim jest Jason Hunt i czym jest Ranking najbardziej wpływowych blogerów 2019 Jasona Hunta?

Tomek Tomczyk( prawdziwe dane) jako bloger pod pseudonimem Kominek wiele, wiele lat temu ( ja nie wiedziałam wtedy jeszcze, że istnieją blogi w sieci), zyskał ogromną popularność swoimi kontrowersyjnymi tekstami. Był jednym z pierwszych influancerów, choć wtedy jeszcze nie istniało to pojęcie, na polskim rynku. Dzięki kontraktom reklamowym z różnymi markami, zarabiał duże jak na tamte czasy pieniądze. W 2009 roku na fali popularności opublikował swój pierwszy subiektywny ranking najbardziej wpływowych blogerów. W 2014 roku zmienił pseudonim na Jason Hunt i od tej pory ranking ukazuje się pod taką nazwą.

Jaka jest przyczyna tego, że Ranking najbardziej wpływowych blogerów 2019 Jasona Hunta, to dla mnie tabula rasa (niezapisana karta)?

 • Spora część twórców, która znalazła się w tym rankingu, zajmuje się tematyką parentingową lub pokrewną. To zupełnie nie mój kierunek zainteresowań.
 • Wyróżnione blogi z kategorii podróże, nie zachwycają mnie w ogóle, choć podróże to moja wiodąca pasja życiowa. Moja idolka od podróży prowadzi bloga oraz piękne, bardzo popularne konto na Instagramie. Nie znalazła się w rankingu 🙁
 • W tematyce DIY, rękodzieła i szeroko pojętej kreatywności porusza się tylko jedna osoba z nominowanych. A to jest zdecydowanie mój konik. Moje centrum zainteresowania tym tematem, znajduje się jednak u innych osób, poza rankingiem.
 •  Kilka nazwisk z tej listy, które akurat znam, mają według mnie,  w swojej kategorii mistrzowską konkurencję, która nie znalazła się na tej liście (np. prowadzenie instagrama czy strony internetowej na wordpressie, tworzenie treści do internetu).
 • Zabrakło mi na prawdę kilku ważnych twórców, którzy prowadzą wyjątkową działalność, np. niekwestionowanego króla podcastów, twórczyni świetnych edukacyjnych programów dla kobiet prowadzących biznes lub  chcących go rozpocząć, a także mistrzyni inteligentnego sarkazmu, opisującą paradoksy codzienności, która jednocześnie prowadzi wyjątkowo aktywną działalność charytatywną.

Planer książkowy do planowania i spisywania pomysłów na posty w social mediach

Celowo nie podaję żadnych nazwisk, ani nie odnoszę się personalnie do osób ujętych w rankingu. Ponieważ tak, jak Tomek Tomczyk ma prawo do publikowania subiektywnego rankingu, ja mam prawo do odmiennej subiektywnej opinii.

Podsumowując swój wywód stwierdzam, że zdecydowanie znajduję się po drugiej stronie internetu, niż Jason Hunt. A może jest to podziemie, trzecia lub czwarta jego strona. Nieważne. Optymistyczna informacja jest taka, że w internecie jest bardzo dużo miejsca i każdy twórca znajdzie tu swój kawałek tortu. A co najważniejsze, znajdzie się na podium w subiektywnym rankingu najbardziej wpływowych blogerów, stworzonym przez jego czytelników 🙂

Jeśli interesuje Cie moja subiektywna opinia na inne tematy, to zapraszam do przeczytania:

Paradoksy pracy na etacie

Święta bez spiny

Dla chcących blogować lepiej stworzyłam Poradnik Blogera – cykl artykułów dostępny pod tagiem o tej samej nazwie:

Poradnik Blogera

25 thoughts on “Ranking najbardziej wpływowych blogerów 2019 Jasona Hunta.
Po drugiej stronie internetu.

 1. Cóż, nie znam nikogo z rankingu, ale to dlatego, że już dawno wybrałam mały fragmencik internetu i się go trzymam. Dla mnie ważni są mali, ale kreatywni, a nie ci walczący o każdy „like”. Ale miło było zobaczyć co w świecie piszczy. Pozdrawiam.

 2. Nigdy nie obserwowałam działalności Pana Tomka i nie jest on dla mnie żadnym guru, chociaż może powinien być. A jeżeli chodzi o ten ranking to jak dla mnie, jest bo jest, ale nic nie wnosi. Ja też znam tylko kilka kont z tego rankingu, więc może też jestem po tej odmiennej stronie internetu. 🙂

 3. Mam bardzo podobne zdanie. Po przeczytaniu pomyślałam nie o sobie, ale o wielu wspaniałaych twórcach, których tam nie ma. Z dziedziny finansów pojawia się tylko Szafrański, a nie jest już nawet aktywnym blogerem. To bardzo subiektywny ranking i tyle!

 4. Z ciekawości zerknęłam. I…kilka nazwisk znam, ale głównie z festiwalów dla blogerów gdzie te osoby były prelegentami. Powiem tak – każdy ranking to suma bardzo subiektywnych opinii popartych danymi finansowymi;) I życzę nam, żeby nasze blogi również się tam kiedyś pojawiły:D
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy 🙂

 5. O tym rankingu są już legendy. I potem wpisów i za, i przeciw i tak legenda rośnie 🙂 Zerknęłam, też kojarzę kilka osób i bardzo cieszę się z ich szczęścia, bo wiem, co robią i że zapracowali na taką czy inną formę uznania. Tych nazwisk, których nie kojarzę – nie kojarzę, więc ich wysoka nota nie sprawi, że na te blogi zajrzę. Więc mi ten ranking ani nie przeszkadza, ani mnie jest dla mnie wyznacznikiem. Po prostu sobie jest. I niech sobie będzie.

 6. Ja nie śledzę tego typu rankingów, a czytam te blogi, które mnie interesują 🙂 A dlaczego nie śledzę? Bo nie przedstawiono w nich wśród jakich czytelnikow zostały przeprowadzone. Weszłam teraz dzięki Tobie i rzeczywiście niewielu tam UZNANYCH tworców kreatywnych rękodzielników. Szkoda.

 7. Myślę, że era takich ogólnych rankingów chyli się ku końcowi. Większy sens miałyby rankingi niszowe, poświęcone danej tematyce – np. uwzględniające tylko twórców DYI, blogi psychologiczne, podróżnicze – byłyby bardziej miarodajne.

  Bo tak jak piszesz, co mi z bardzo popularnych blogerów parentingowych, jeśli nie znajduję się w ogóle w ich grupie docelowej? To, że zajmują czołowe miejsca, nie znaczy, że od razu polecę ich czytać. Po prostu ich treści mnie nie interesują.

  Kiedyś Money.pl próbowało powołać ranking blogów ekonomicznych. Coś w sam raz dla mnie i dla osób, które interesują się finansami i biznesem. Szkoda, że projekt upadł. Ale właśnie o coś takiego mi chodzi. Jeśli miałyby powstawać tego typu zestawienia, to w podziale na tematykę blogów. Każdy wtedy łatwo trafiłby w te miejsca, które faktycznie go interesują i z których może wyciągnąć dla siebie jakąś wartość.

  Pozdrawiam! 🙂

  1. Bardzo podoba mi się Twój pomysł. Bo w tym podium zajmują głównie podróżnicze i parentingowe, a to nie jest reprezentatywna grupa.

 8. Największą wadą tego typu rankingów jest to, że są całkowicie zależne od tego, kto je tworzy. To trochę tak, jak z listami typu 100 najlepszych książek wszechczasów – będą je robili Francuzi, to na 100 pozycji ponad połowa będzie francuskich autorów, będą robili je Brytyjczycy, to będą książki brytyjskie. Dlatego najlepiej niczym się nie sugerować i żyć po swojemu, i po swojemu odkrywać internet i świat. 😉

 9. Z ciekawości przejrzałam ranking. Cztery nazwiska kojarzę, ale nie obserwuję żadnego z blogów, które znalazły się w rankingu. Na pewno zabrakło wielu nazwisk, ale każdy ma inne odczucia subiektywne.

  1. Ja znam tylko kilka nazwisk więcej od Ciebie, a czytam na prawdę sporo i interesuję się tym, co w branży się dzieje.

 10. W parentingu? Ja weszłam w ten ranking i z teoretycznie powinnam znać parentingi, a jedynie dwie nazwy są mi znane 😀 Większość nazw nie mówi mi nic, zwłaszcza jeśli mowa o twórcach yt, bo tego to już w ogóle nie śledzę 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.