ZNIKA GOOGLE+ – CO TO OZNACZA DLA TWOJEGO BLOGA?

Mały notes w kolorach wiosny i stylu happy-life

 


Nie wiem czy orientujecie się, ale od miesiąca kwietnia tego roku, dla blogów opartych na motywie Blogger,
przestanie istnieć usługa Google+.

Takie komunikaty pojawiają się na indywidualnych blogach już od jakiegoś czasu, ale może ktoś przeoczył ten fakt, dlatego pisze do Was w tej sprawie.Z czym wiąże się zniknięcie Google+ ?
1. Przede wszystkim dotyczy to wyłącznie osób, które mają utworzony na blogu profil jako konto Google+  

( w odróżnieniu od drugiego typu konta jako – Blogger).

Gdzie można to sprawdzić (dla tych, którzy nie pamiętają lub nie orientują się w temacie)?

Panel bloga – ustawienia – ustawienia użytkownika – ogólne – profil użytkownika.

Jeśli jako profil, macie odznaczone – Google +, należy to zmienić na – Blogger.
Polecam wejść tam wcześniej, przejrzeć pola do uzupełnienia, bo może zechcecie przy okazji zmienić zdjęcie profilowe czy swoją nazwę użytkownika, a to jest dobry moment na to.

Uwaga – jeśli nie przeprowadzicie tej zmiany, od kwietnia 2019 r. będziecie  wyświetlać się innym użytkownikom jako Anonim.
2. Jeśli ktoś korzystał z systemu komentarzy poprzez Google+, 

to niestety znikną wszystkie dotychczasowe komentarze z bloga.

3. Z bloga znikną plakietki i gadżety :

+1, Google +, Obserwatorzy Google +.

I ta ostatnia funkcja jest bardzo ważna bo,
jeżeli posiadasz grono obserwujących i sam obserwujesz inne blogi poprzez system Google+, to funkcja ta przestanie istnieć.

 
Ja mam właśnie sporą grupę obserwujących mnie przez ten system i dlatego moja wielka prośba jest taka:

JEŚLI OBSERWUJESZ MOJEGO BLOGA POPRZEZ FUNKCJĘ – OBSERWATORZY GOOGLE +

TO, ŻEBY POZOSTAĆ ZE MNĄ I MOIM BLOGIEM W KONTAKCIE,
DODAJ MNIE DO LISTY OBSERWOWANYCH POPRZEZ :

 

– kliknięcie przycisku „Obserwuj”, znajdujący się na pasku bocznym mojego bloga ( jest tuż pod gadżetem – Popularne posty) lub
– skopiowanie linku mojego bloga i wklejenie go w panelu Twojego bloga w zakładce – Lista czytelnicza.

 

Kolorowy notes w wiosennych kolorach


Jeżeli uważacie, że jeszcze komuś może przydać się ta informacja, proszę o udostępnianie mojego posta.
Możecie to zrobić poprzez ikonkę np, Facebooka lub jeszcze istniejącą Google+, znajdujące się pod każdym moim postem.
Lub też poprzez napisanie informacji na swoim blogu z linkiem do mojego posta.

Kochani, pozostańmy w stałym  kontakcie, bo tworzymy tu fajną społeczność 🙂

54 thoughts on “ZNIKA GOOGLE+ – CO TO OZNACZA DLA TWOJEGO BLOGA?

 1. Dziękuję za ten post. Zwykle ignoruję te powiadomienia, bo mi się tego wyświetla kupa każdego dnia. A niestety no musze przyznać, że tutaj kwestia tkwi w tym, że ja z góry zakładam że jeśli to coś związanego z techniką, to ja tego na pewno nie zrozumiem…. Na przykład nadal nie wiem czy u mnie komentarze są z googli czy z bloggera, tak samo z dodawaniem komuś….

 2. Ja kiedyś chciałam się przenieść na google+, ale ciągle brakowało mi czasu. 😀 W sumie wyszło dobrze dla mnie, bo nic nie muszę zmieniać.Jednak dużo zamieszania ta zmiana przyniesie, zwłaszcza szkoda, tych przepadających komentarzy, powinni jakoś tak to ogarnąć, żeby zostały, nawet jeśli wyświetlałyby się jako anonimowe.

 3. Co prawda nie mam bloga opartego na Google+ a komentarze wysyłam z bloggera, ale mam wielu znajomych, którzy mają google+. Dlatego w najbliższym czasie pozwolę sobie podlinkować Twój post na moim blogu. Pozdrawiam serdecznie

 4. Dziękuję serdecznie za te informacje. W ustawieniach zmieniłam sobie profil użytkownika już w zeszłym tygodniu, ale wciąż czułam niepokój, czy to wystarczy. Po co te zmiany, bez sensu!!!

 5. Dziękuję za bsrdzo przydatny wpis. U mnie, nie wiem czemu nie wyświetlają się bsereatorzy z google +. Muszę,również pozmieniać wskazane miejsca.
  Pozdrawiam:)

 6. Tez panikowalam… Jeszcze musze kilka rzeczy zrobic z kontaktami i bedzie super. Najważniejsze ze blogów nam nie usuną. Dzieki za wpis. Udostepniam dalej.

 7. Chyba mnie by było najbardziej tych komentarzy żal… Ponieważ w ogóle dziwne rzeczy się dzieją, również na Insta i FB, najlepiej jest postawić na niezależne formy komunikacji z czytelnikiem. Ja planuję zrobić newsletter, trzymaj kciuki 🙂

 8. Kochana Holly ! Ja również dziękuję za ten wpis, ponieważ zmiany w Google+ zasiały we mnie niemały niepokój. Przez kilka dni zastanawiałam się czy mój blog zniknie. Nie wiem jak przestawić swój profil z Google + na konto Blogger. Już zapomniałam jak to było, gdy logowałam się w Bloggerze. Spróbuję! Pozdrawiam :))

  1. Wejdź dokładnie tam gdzie napisałam w poście. Przejdź tę ścieżkę opisaną w niebieskim kolorze. Przemyśl tylko jak chcesz się teraz nazywać. Jak będziesz miała problemy, daj znać. Pomogę.

 9. Bardzo ważny post Droga Holly !!! Wiem, że Google + znika, u mnie już od czwartku nie da się dodawać informacji o nowym poście na Google + i zniknęła ikonka G+ przy komentarzach. Dobrze, że przypomniałaś mi o ustawieniach dotyczących konta, bo moje akurat było powiązane z Google+.
  Pozdrawiam ciepło 🙂

 10. Na szczęście mój blog stoi na mojej własnej domenie 🙂 Ale dobrze, że poruszasz ten temat, bo to ważne dla wielu bloggerów 🙂

 11. Ja już zmieniłam na bloggera, bo wcześniej miałam bloga powiązanego z Google plus. Strasznie panikowałam, że mi wszystko poznika. hehe Aż sprawdziłam, jak Ciebie obserwuję, ale wszystko jest dobrze. Dziękuje za ten post, na pewno będzie wielu osobom bardzo przydatny. <3
  Zgadzam się, że społeczność tworzymy fajną. :)))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.