Pomysły na pisanki wielkanocne

Dziś Wielki Piątek. Czas, żeby się wyciszyć i zacząć nastrajać świątecznie.
Dla mnie to dzień, w którym staram się wytonować wszelkie zbędne emocje i nie ulegać przedświątecznej bieganinie.
Porządki zrobione, zakupy również. Pozostało trochę pieczenia i strojenie stołu.
Aby ułatwić sobie osiągnięcie tego spokoju, jajeczka do koszyczka wielkanocnego, przygotowałam wczoraj.

Jeśli ta przyjemność jest jeszcze przed Wami, to może skorzystacie z moich inspiracji.

POMYSŁY NA PISANKI WIELKANOCNE

 1. Pisanki wielkanocne pastelowe

pastelowe pisanki wielkanocne

Uzyskanie pastelowych pisanek  jest niezwykle łatwe. Przyzwyczailiśmy się trzymać jajka w barwniku, zgodnie z przepisem producenta. Uzyskujemy wtedy mocne, nasycone kolory.

Wystarczy jednak umieścić jajko w barwiącym preparacie na krótką chwilę. Dosłownie liczoną w sekundach. Aby na bieżąco kontrolować nasycenie, jajko zanurzam ułożone na łyżce i obracam kilka razy w barwniku.

W zależności od tego, jak długo je tam utrzymamy, nasycenie pastelu będzie wzrastać. Można uzyskać w ten sposób piękne pastelowe pisanki w różnych tonacjach jednego koloru.

Należy również pamiętać o mieszaniu kolorów. Żywą zieleń uzyskałam poprzez dodanie odrobimy żółtego barwnika do koloru zielonego. Mój ulubiony miętowy, to kombinacja zieleni i kropli niebieskiego barwnika.

2. Pomysł na pisanki  wielkanocne czarno-białe, w skandynawskim stylu.

Pomysł na pisanki wielkanocne w skandynawskim wydaniu, ze znakami graficznymi.
pisanki wielkanocne w skandynawskim stylu

Polubiłam się bardzo, o dziwo z kolorem czarnym. Mój tegoroczny koszyczek wielkanocny jest więc kompilacją moich upodobań. Nie mogło więc w nim zabraknąć, również popularnych pisanek wielkanocnych z motywami graficznymi. Druga moja propozycja zatem,  to pomysł na pisanki wielkanocne w skandynawskim stylu.

Wzory na jajkach zostały wykonane pisakiem permanentnym. Można wykorzystać do tego zwykły marker. Należy tylko uważniej i wolniej nanosić wzory, aby go nie rozmazać.

Mam nadzieję, że spodobały się Wam moje pomysły na pisanki wielkanocne. Zobaczcie tez inne moje propozycje na wielkanocne ozdoby i dania :

wielkanocne potrawy w wersji fit

pisanki z papieru

babeczki wielkanocne

 

 

Na koniec chciałabym życzyć

 Wam pogodnego nastroju

 i świątecznego ducha przy Waszych stołach.

 

Radosnego Alleluja!

 

 

46 thoughts on “Pomysły na pisanki wielkanocne

 1. W tym roku niestety pisanek nie robiłam, ale w przyszłym roku zamierzam się poprawić! 😀 Mam już zapisanych kilka zdjęć z ciekawymi pomysłami i dam się ponieść wyobraźni 🙂

 2. Prześliczne pisanki. Super rady.
  Radosnego po świętach. Nigdzie nie dotarłam. To nadal był bardzo trudny czas, trudne spotkania i rozmowy… 🙁
  Miłego weekendu. Pozdrawiam wiosennie. 🙂

 3. Ciekawe te pomysły na pisanki. Chciała bym Ci życzyć wszystkiego co najlepsze w te święta. Aby minęły Ci one w rodzinnej, pogodnej atmosferze. Wesołych świąt!

 4. Ostatnio widziałem patent na pisanki w piance do golenia. Piankę rozkłada się warstwą ok 2cm na jakiejś podstawce. Potem wpuszcza kilka kropel barwnika spożywczego i delikatnie miesza wykałaczką, tak by tylko powstały plamy. W to na kilka minut zanurzamy i obtaczamy jajka. Na koniec wystarczy tylko je wytrzeć do sucha. 😉

 5. Piękne pisanki ! W tym roku – daliśmy "na luz". Nie malujemy jajek i wszystko na spokojnie. Życzę Tobie wiary, nadziei i miłości. Niech te trzy cnoty prowadzą Cię przez życie ! Wesołego Alleluja !!!

 6. Fantastyczne, bardzo radosne zdjęcia. Wesołego Alleluja.

  Życzę Ci i Twoim bliskim wspaniałych Świąt Wielkanocnych. Spokoju, radochy prosto z serducha, magii, poczucia prawdziwego szczęścia. :***

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.