Pisanki z papieru i washi tape.
Wielkanocne dekoracje

Pisanki z papieru do dekoracji wielkanocnego stołu

Święta wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami.

W zasadzie równo za dwa tygodnie będziemy mieli właśnie Wielkanoc. Wiem, że nastała taka pogoda, że większość nie zaprząta sobie jeszcze nimi głowy, bo cieszymy się ze słoneczka i rozbudzonej wiosny wokół nas. Do tego dochodzą codzienne obowiązki i myślenie o świętach zaczyna się, tak na prawdę dopiero w Wielkim Tygodniu.

Nauczona własnym doświadczeniem i biorąc pod uwagę własne możliwości oraz niecierpliwość, szukam zawsze rozwiązań szybkich i prostych. A że jakieś dekoracje wypadałoby na te święta mieć, choćby symboliczne, to przybywam z pomysłem na uniwersalne i ekologiczne papierowe pisanki.

Pisanki z papieru

Do ich zrobienia wystarczy odrysować na kartonie czy papierze technicznym szablon jajek i dowolnie je udekorować. Ja wybrałam taśmy washi tape.

Takie papierowe pisanki można użyć do świątecznych dekoracji na różne sposoby.

1. Wielkanocny wianek

Pisanki z papieru służą tu do dekoracji wianka, będącego ozdobą świątecznego stołu, a jeśli dodamy mu wstążkę, to ozdobi drzwi lub ściany. Można je też użyć do dekoracji bukietu z kwiatów czy wierzbowych gałązek, a także ustroić koszyczek ze święconką.

2. Wiszący mobil nad świąteczny stół.

Wiszący wianek z pisankami z papieru

W moim salonie, nad stołem wisi druciana lampa. Wykorzystuję ją do wieszania różnych okolicznościowych ozdób. Tym razem wykorzystałam metalową obręcz, która opleciona gałązkami tuji pozostała mi z bożonarodzeniowego wianka. Dodałam tylko kilka gałązek bukszpanu i ozdoba zyskała aktualny charakter.

Jeśli nie macie możliwości powiesić sobie takiego mobila, to polecam zrobić girlandę na sznurku i umieścić ją na karniszu, ścianie czy jakimś meblu.

3. Dekoracja na świąteczny stół.

Pisanki wykonane z papieru

Takie pisanki z papieru doskonale nadają się do dekoracji stołu czy świątecznej zastawy. Można też wypisać na nim imiona, jeśli spodziewamy się gości na świątecznym śniadaniu, albo udekorować nimi prezenty.

Polecam Wam tę tanią, prostą i nieskomplikowaną technikę do wykonania własnych, autorskich dekoracji. Szczególnie dzieci będą zachwycone kreatywnie spędzonym wspólnie czasem.

Jak widać, sprawdza się powiedzenie, że urok tkwi w prostocie 🙂

Zobacz też:

dania na śniadanie wielkanocne w wersji fit

pastelowe pisanki

babeczki wielkanocne

27 thoughts on “Pisanki z papieru i washi tape.
Wielkanocne dekoracje

  1. Fajne są takie oryginale dekoracje. Bardzo mi się podobają. Będę musiała o czymś takim pomyśleć w tym roku.

  2. Urok prostoty jest nie do podważenia, to prawda. W Twoim wydaniu wygląda nowocześnie i pięknie. Pozdrawiam.

  3. Śliczna oryginalna dekoracja. Mam dużo papieru scrapowego. Taśmy też się znajdą. Być może się zainspiruję 🙂

  4. Po tych całych zmianach Twój blog jest nie do poznania, dokonałaś wielkiej metamorfozy moja droga! Cudowne ozdoby aż nie mogę doczekać się Świąt 🙂

    1. Wspaniałe i łatwe do wykonania ozdoby, może też się skuszę i zrobię podobne. Piękny blog po „remoncie”.
      Pozdrawiam:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.