Blogmas o czym pisać na blogu w grudniu

Akcja blogmas, o czym pisać na blogu w grudniu

W poprzednim wpisie wspomniałam Wam o moim pomyśle na Blogmas, czyli o czym pisać na blogu w grudniu.

Właściwie chodziło o tematy do mojego, osobistego grudniownika, czyli albumu na dokumentowanie przedświątecznych przygotowań. A także o kreatywną zabawę na Instagramie, w której z grupą zaprzyjaźnionych dziewczyn będziemy publikować zdjęcia, na tematy, które przygotowałam.

Co to jest Grudniownik?

Nie nazwałam też tej akcji – Blogmas, ponieważ nie planowałam przeprowadzić jej na blogu. Jednak pomyślałam, że wiele z Was nie ma konta na Instagramie lub Facebooku, a może zechciałoby wziąć udział w zabawie.

Czym więc jest Blogmas?

Jest to akcja wymyślona dla blogerów, ale przez kogo, to nie wiem. Wiele razy już zetknęłam się z tą nazwą, nie znam jednak jej autora. Nazwa jest połączeniem słów: blog/blogging i Christmas. Zatem można tłumaczyć je jako święta na blogu, święta blogera, świąteczne blogowanie …

Jak zwał, tak zwał:-) Idea jest taka, żeby w okresie  Adwentu, publikować codziennie na blogu wpis o tematyce świątecznej.

Kreatywna zabawa dla blogerów, polegająca na publikowaniu postów o tematyce świątecznej
kartka świąteczna

Jeśli więc chcecie wziąć udział w mojej akcji Blogmas , o czym pisać na blogu w grudniu , serdecznie zapraszam.

Zasady Blogmas na blogu:

 1. Listę tematów na posty, publikować będę na kolejny tydzień z kilkudniowym wyprzedzeniem.
 2. Zaproponuję 7 tematów na tydzień, bo na Insta będziemy publikować codziennie. Na blogu możecie przygotować post zbiorczy, albo dowolnie je sobie wybrać.
 3. Zabawa ma nas integrować i dawać radość. Zatem:
 • opublikuj post u siebie,
 •  umieść komentarz u mnie, pod tym wpisem, z informację, że jest nowy post u Ciebie,
 • odwiedzę każdego, kto weźmie udział w zabawie,
 • zachęć swoich czytelników do wzięcia udziału w wyzwaniu. Niech idea Blogmas niesie się po necie :-

Blogmas o czym pisać na blogu w grudniu.

Tydzień I:

 1. Pokaż swój świecznik, kalendarz lub wieniec adwentowy.
 2. Napisz list do Mikołaja.
 3. Potrawa „musthave” na Twoim wigilijnym stole.
 4. Ulubiona piosenka świąteczna.
 5. Kartka świąteczna wysłana lub otrzymana.
 6. Ulubione kolory Twoich Świąt.
 7. Jarmarki świąteczne.

Tematy oczywiście możecie dowolnie interpretować. Chodzi o to, żeby wznieść się na wyżyny kreatywności i dobrze się bawić 🙂

Jeśli ktoś woli swobodniejszą i krótszą formę wypowiedzi, to zapraszam na mój:

Instagram

Fanpage

20 thoughts on “Blogmas o czym pisać na blogu w grudniu

 1. Świetna zabawa. Życzę aby wielu blogerów się w nią z Tobą zabawiło. Na razie jestem w powijakach, więc w tym roku odpuszczam ale w 2020, kto wie – możliwe, że dołączę. Powodzenia.

 2. Ja raczej bym nie dała rady systematycznie publikować wpisy, ale ostatni mój wpis dotyczy Gdańska i poniekąd Jarmarku Świątecznego, więc już w sumie 1 punkt odhaczyłam 😀

 3. Bardzo fajny pomysł z tym blogmassem. Nie jestem pewna, czy wyrobię się z codziennymi postami, ale z pewnością na moim blogu pojawi się coś świątecznego;)
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy 🙂

 4. Wiolu chętnie skorzystam z Twoich podpowiedzi, bo grudniownik już czeka, aby go wypełnić. Nie wiem tylko, czy mogę podpiąć pod Twoją zabawę mój post, który ukazał się , zanim ogłosiłaś Blogmas.Pozostałe punkty na pierwszy tydzień Adwentu w przygotowaniu.

 5. Niestety nie dam rady wziąć udział w zabawie, ale będę brała udział poprzez zaglądanie do Ciebie, co mnie bardzo cieszy. Fajny to będzie czas, pewnie poczuję magię świąt wiele razy. :))) Najserdeczniejsze pozdrowienia Ci posyłam. :)))))

 6. Świetny pomysł. Nie wiedziałam, ze istnieje coś takiego jak blogmas. Lubie takie zabawy związane z nadchodzącymi świętami. 🙂

 7. Ale fajna zabawa! Na każdy temat można coś ciekawego napisać i to z różnego punktu widzenia, więc poradzą sobie blogi o tematyce pozornie nie związanej z tymi tematami 🙂 Już na blogach czuje się świąteczną atmosferę, muszę i ja! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.