JAK ZACZĄĆ DZIAŁAĆ – KROK PIERWSZY

Jak działać skutecznie i efektywnie. Wykonaj pierwszy krok ku realizacji swoich planów

Na początku nowego roku, duża część z nas planuje swoje projekty, zadania lub snuje marzenia. Są to te osławione postanowienia noworoczne lub konkretne plany projektów, jeśli ktoś działa w sposób bardziej zorganizowany lub prowadzi biznes. I wielu z powodzeniem udaje się od razu te projekty oraz poszczególne zadania realizować. Natomiast jest duża liczba osób, które mają problem z podjęciem akcji.

Aż 73% moich obserwatorów na Instagramie, w przeprowadzonej ankiecie, wskazało, że ma problem z podejmowaniem działań.

Dlatego postanowiłam ruszyć z cyklem artykułów oznaczonych tagiem:

jak działać,

aby wspomóc Was w realizacji planów i zamienianiu marzeń w konkretne działania.

Chcesz skutecznie zacząvc działać? Poznaj pierwszy krok.

JAK ZACZĄĆ DZIAŁAĆ

Zacznijmy od tego, że życie nie jest wcale tak skomplikowane, jak nam się często z pozoru wydaje. Problem najczęściej leży, w naszym jego postrzeganiu 😊

Krok pierwszy to zatem – zmiana w sposobie naszego myślenia.

  • To, że nie udaje Ci się podjąć działania lub skutecznie doprowadzić sprawę do końca, nie jest jakimś ogromnym problemem, z którym nie jesteś w stanie sobie poradzić.
  • Uwierz w siebie, swoją siłę, w to, że dzięki pracy własnej jesteś w stanie osiągnąć prawie wszystko.
  • Posiadasz wrodzony dar do rozwijania się, radzenia sobie z przeciwnościami losu. A także do nauki tego, co jest Ci potrzebne, do osiągnięcia sukcesu.
  • Używaj swojej wewnętrznej odwagi i kształtuj ją w sobie, poprzez podejmowanie nowych wyzwań. Porażki traktuj jako wzmacniające doświadczenie.
  • To, czego nie jesteś w stanie osiągnąć, zrealizować czy zmienić, to są obiektywne fakty, niezależne od Ciebie. Musisz nauczyć się je odróżniać, od zdecydowanej większości spraw, na które masz wpływ wyłącznie TY.

Wiem, że ten pierwszy krok w kierunku – jak zacząć działać, może wydać Ci się na pierwszy rzut oka trudny lub nawet niemożliwy. Jeżeli w naturalny sposób nie wykorzystujesz jeszcze tego potencjału, który masz w sobie. Albo nie potrafisz go uruchomić, to mam kolejną wskazówkę.

Otwórz się na rozwój, wskazówki i pomoc innych osób oraz naukę jak zacząć działać.

  • Jest możliwe, że brakuje Ci wiedzy na temat psychologii zachowań, organizacji pracy i znajomości technik, które mogłyby Ci pomóc. Tutaj uruchamiasz naturalną ciekawość poznawania świata i nowych rozwiązań. Na tym mechanizmie opiera się przecież wzrastanie każdego dziecka i późniejsza edukacja. Zatem nie jest to, nic nadzwyczajnego, do czego musisz się w jakiś specjalny sposób zmuszać.
  • Jeżeli posiadasz już wiedzę na ten temat i ciśnie Ci się na usta stwierdzenie: „ja to już wiem, niczego nowego się tutaj nie dowiedziałam”.  To ja zapytam:

– a stosujesz to w praktyce, czy tylko ograniczasz się do chomikowania tej wiedzy, gdzieś w przestrzeni Twojego umysłu?

No właśnie 😊

Dlatego zapraszam Cię do wyzwania, gdzie z moją pomocą nauczysz się podejmować działania i efektywnie realizować swoje plany. Zaglądaj zatem na mój blog, ale również na Instagram (szczególnie instastory), gdzie na bieżąco odpowiadam na Wasze pytana i służę pomocą.

Jakie przeszkody stoją na Twojej drodze, do podjęcia działania, albo dokończenia rozpoczętych projektów?

 

17 thoughts on “JAK ZACZĄĆ DZIAŁAĆ – KROK PIERWSZY

  1. Mnie motywuje i pomaga dotrzymać postanowień wsparcie innych. Gdy deklaruję otwarcie, że coś zrobię, mam świadomość, że będę pytana o postępy 😉 Dlatego dobrym sposobem jest udział w mastermindzie, gdzie ludzie o podobnych zainteresowaniach i problemach biznesowych się wspierają. Sprawdza mi się także spisywanie planu i umieszczenie go w widocznym miejscu, np. nad biurkiem. A jeśli postępy da się mierzyć liczbowo, to śledzę je w excelu, bom „kobita od arkuszy kalkulacyjnych” 😉

  2. W moim wypadku najtrudniej jest zaakceptować, gdy zaplanowane rzeczy do zrobienia z przyczyn losowych są odkładane – albo gdy muszę z nich zrezygnować. To mnie często zniechęca do wykonania reszty planu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.