KALENDARZ DOBRYCH DNI 2021.
KALENDARZ NA TRUDNE CZASY

kalendarz Dobrych Dni, dwa formaty do wyboru

Czy istnieje jakiś  sposób, żeby przetrwać te trudne czasy, w jakich przyszło nam obecnie żyć? Jeden, skuteczny na pewno nie. Natomiast jednym z nich może stać się Kalendarz Dobrych Dni 2021.

Od niedawna testuję jego wydanie na 2020 rok, a już czeka na  mnie edycja na nowy rok. Mam więc już pewne rozeznanie w temacie, czy może być on idealnym kalendarzem na trudne czasy. Moim zdaniem – zdecydowanie tak. Ponieważ to nie tylko kalendarz, to narzędzie do dokumentowania wdzięczności, śledzenia postępów i rozwoju.

Kalendarz Dobrych Dni w edycji na 2021 rok posiada przede wszystkim rozwiązania niezbędne do tego, żeby spełniać rolę, dla jakiej każdy terminarz został stworzony. Są to układy stron do planowania codziennych zadań. Ale też dodatkowe elementy, które go odróżniają od innych, tego typu produktów, dostępnych na rynku.

KALENDARZ DOBRYCH DNI 2021

Posiada dwa formaty do wyboru, z różnym układem stron:

 • Format A5 ( mały zeszyt) z układem tygodniowym, na dwóch rozkładanych stronach i miejscem na zaplanowanie do 5 zadań dziennie.
 • Format B5 (duży ) z układem dziennym na jednej stronie i podziałem na godziny (6-20).
Strona dzienna w Kalendarzu Dobrych Dni
strona dzienna, Kalendarz Dobrych Dni na rok 2020
Układ tygodniowy w Kalendarzu Dobrych Dni
układ tygodniowy w Kalendarzu Dobrych Dni na rok 2021

Oba formaty mają twarde, solidne oprawy w ładnych wzorach do wyboru ( mały – 6, duży – aż 15  okładek), zamkniecie na gumkę i po 3 wstążeczki do porządkowania wnętrza oraz kopertę umieszczoną na tylnej okładce. Posiadają kalendarz skrócony na cały 2021 rok oraz miesięczne podsumowanie wydatków, miejsce na agendę spotkań, listy zakupów i kilka stron na notatki.

Papier ma barwę kremową, jest miły w dotyku i dobrej jakości. Przetestowałam pisanie po nim długopisem, piórem, cienkopisami i zakreślaczem. Efektem są tylko delikatne prześwity.

Kalendarz Dobrych Dni to kalendarz wspierający rozwój

Co czyni Kalendarz Dobrych Dni 2021 narzędziem rozwojowym? :

 • Miejsce na podsumowanie minionego roku.

Pozwala na dokonanie analizy osiągnięć, ale też zwrócenie uwagi na to, co się nie udało i co należy poprawić,

 • Cele na rok 2021.

Dla ułatwienia, cele możemy wyznaczyć odrębnie dla poszczególnych obszarów naszego życia:

Dom/Rodzina/Partner, Zdrowie/Sprawność Fizyczna/Wypoczynek, Praca/Cele zawodowe/Finanse/Kariera, Ja/Rozwój osobisty/Kariera.

 • Cele miesięczne.

Również są podzielone na obszary. Ułatwia to ich organizację, jak również zachowanie potrzebnego balansu pomiędzy aktywnością zawodową, a życiem prywatnym. Zwracając równocześnie uwagę na aspekty często pomijane, jakim jest np. Zdrowie.

 • Ćwiczenia rozwojowe.

To bez wątpienia największy atut tego kalendarza. Co miesiąc mamy możliwość skupienia się, na jednym obszarze naszego życia. Poprzez codzienny trening lub choćby pochylenie się nad nim na początku miesiąca, zyskujemy postęp w samodoskonaleniu się i poprawianiu jakości naszego życia.

Ćwiczenie motywacyjne w Kalendarzu Dobrych Dni

 • Motywujący cytat rozpoczynający każdy dzień:

To czego boimy się najbardziej jest przeważnie tym, co właśnie powinniśmy zrobić. Ralph Emerson

 • Cele dzienne.

Mamy tu miejsce na wpisanie tego, nad czym chcemy się skupić i osiągnąć danego dnia.

 • Dziennik sukcesów (ma go tylko format B5).

Ta część kalendarza pozwala na zapisywanie sukcesów w postaci, np. osiągniętego wyniku finansowego, ale również potraktowania go, jako dziennika wdzięczności. Mamy możliwość zanotować, co dobrego spotkało nas każdego dnia, ale też podziękować za rodzinę, przyjaciół czy zdrowie. Takie odnajdywanie pozytywnych stron codzienności, pozwala na utrzymanie zadowolenia z naszego życia, pomimo tego, że może coś innego się nie udało. Tutaj skupiamy się wyłącznie na pozytywnych aspektach codzienności.

 • Posiłki. Szklanki wody.

To miejsce na prowadzenie tzw. trackera dobrych nawyków. Rejestrujemy każdego dnia, czy dbamy regularnie o swoje zdrowie. Szczególnie przydatne miejsce dla osób, które mają np. problem z regularnym piciem wody.

 • Listy.

Na końcu kalendarza umieszczono miejsce do zapisania : miejsc do odwiedzenia,  filmów do zobaczenia, książek do przeczytania, motywujących cytatów.

Kalendarz Dobrych Dni 2021, jako pomysł na prezent.

Ten kalendarz możesz z powodzeniem komuś podarować w prezencie. Jest ładnym, bardzo dobrym jakościowo produktem i może stać się narzędziem wspierającym w rozwoju osobę, którą obdarujesz.

Przychodzi do adresata zapakowany już tak ekskluzywnie (bibułka, piórko i karton), że stanowi gotowy do wręczenia prezent. Jeśli chcesz go wręczyć osobiście, we wnętrzu kalendarza jest wydzielone miejsce na Twoją indywidualną dedykację 🙂

kalendarz dobrych dni jako prezent

Jak widzisz, Kalendarz Dobrych Dni 2021 nie jest zwykłym kalendarzem. Łączy w sobie funkcje kilku narzędzi do planowania, realizacji celów i świadomego, szczęśliwego życia.

Jego edycja na rok 2021 jest już w sprzedaży. Do końca listopada na hasło:

dobredni

otrzymasz 10 % rabatu.

(wpisz hasło w podsumowaniu zamówienia).

‹wchodzę do sklepu›

Zaufaj mojej rekomendacji i już dziś wybierz swoją okładkę, która będzie czynić Twój każdy dzień 2021 roku – DOBRYM 🙂

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem: Kobieta Biznes Kuchnia.

16 thoughts on “KALENDARZ DOBRYCH DNI 2021.
KALENDARZ NA TRUDNE CZASY

 1. Wygląda ślicznie, a wnętrze zachęca do robienia notatek. Właśnie rozglądam się za kalendarzem, więc czemu nie ten!

 2. Zdecydowanie ta nazwa mi się mega podoba – kalendarz dobrych dni! Brzmi tak pięknie i pozytywnie

 3. Kupię go sobie, bo zamierzam być szczęśliwa w następnym roku.
  Ten zburzył moje plany i wiele spraw. Mam teraz mętlik w głowie i dużo pesymizmu we mnie.
  Zaplanuję sobie dobre dni i będą tylko dobre.
  Kupię też kilka na prezent, bo to idealny prezent.
  Dziękuję i pozdrawiam 🙂

  1. Irenko, bardzo się cieszę 🙂 Kibicuję Tobie i sobie, żeby to się już skończyło i abyśmy mogły podróżować. I koniecznie skorzystaj z rabatu. Na Instagramie pokazuję wnętrze kalendarza. Zajrzyj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.