PLANY NOWOROCZNE – PLANER NOWOROCZNY GRATIS DO POBRANIA

Dziś nastał ostatni dzień starego roku.
Jak co roku porywamy się na podsumowania, refleksje a przede wszystkim na snucie planów noworocznych.
Postanowienia noworoczne. Któż ich nie czyni?

planer noworoczny, postanowienia noworoczne, marzenia noworoczne, życzenia noworoczne, planowanie noworoczne

Dlaczego planujemy właśnie teraz?

Przede wszystkim, bo tak nakazuje nam tradycja. Składamy sobie życzenia i  wizualizujemy marzenia, kiedy wybije północ.
Jesteśmy podekscytowani zabawą i oczekiwaniem. Wraz ze zmianą daty, chcemy symbolicznie zamknąć stary rok, szczególnie jeśli wydarzyło się coś niepomyślnego.
Łatwiej nam o plany właśnie teraz, z uwagi na biologiczne przesłanki. Bo to właśnie w tym okresie następuje odrodzenie słońca. Za nami już najkrótszy dzień i najdłuższa noc w roku. Nastąpiło tzw. przesilenie zimowe.
Nie bez powodu stare porzekadło mówi : Na Nowy Rok, przybywa dnia na barani skok 🙂
Nasz organizm nastawia się na odrodzenie, będzie teraz więcej światła, przyroda zacznie przygotowywać się do ponownego rozkwitu.
To brzmi zachęcająco do snucia nowych marzeń, prawda?

planer noworoczny, postanowienia noworoczne, marzenia noworoczne, życzenia noworoczne, planowanie noworoczneCo zrobić jednak, żeby te plany nie spaliły na panewce?

Statystyki pokazują, że niewielki odsetek ( 8-10%) ludzi realizuje swoje postanowienia noworoczne. Działamy pod wpływem emocji, euforii i przyjaznych okoliczności, stąd o entuzjazm nie trudno.
Mamy przecież wszystko, co potrzebne jest do ich realizacji: pomysł, zapał, więcej energii, serdecznych ludzi wokół, którzy mogą nam kibicować.
Co zatem jest jeszcze potrzebne? 

Działanie i rozsądek.

Plany muszą być realne, powinny mieć już jakiś kształt, choćby w naszej głowie i być przemyślane. 

A do tego muszą zależeć od naszej woli i naszego działania, a nie sprawstwa jakiejś siły wyższej lub przypadku ( np. wygrana w lotto :-)).

planer noworoczny, postanowienia noworoczne, marzenia noworoczne, życzenia noworoczne, planowanie noworoczne

Jaki pierwszy krok możesz wykonać, żeby te swoje plany, marzenia noworoczne zrealizować?

Powiedź o nich głośno komuś, może tylko sobie, ale na głos. A najlepiej zapisz je i trzymaj na widoku.

Żeby codziennie o tym pamiętać i robić mały kroczek w kierunku ich realizacji. A może od razu duży krok, jeśli takie masz predyspozycje.
Niecierpliwość jest tu zaletą. Oby tylko nie zadziałała odwrotnie i nie spowodowała porzucenia pomysłu.
Twoje życie i szczęście, zależą od Ciebie i kroków które Ty wykonasz.

Dlatego, na dobry początek oddaję w Wasze ręce planery postanowień noworocznych.

 planner noworoczny w języku angielskim

planner noworoczny w języku polskim 

Kilka uwag technicznych:

1. Listy są w formacie A4.
2. Zapisane zostały jako  pliki pdf.
3. Po kliknięciu w link, należy je pobrać, zapisać na dysku i dopiero wydrukować.
4. Kolory wydruków mogą  się różnić od moich, w zależności od indywidualnych ustawień Waszych drukarek.
5. Polecam do wydruków blok techniczny, kartki są sztywniejsze.


Wydrukuj sobie wersję, która Ci się podoba, zapisz swoje plany i marzenia noworoczne. A potem działaj.
Jeśli potrzebujesz wsparcia, motywacji i dobrego słowa, służę pomocą. Napisz. 


Zrealizujmy razem nasze marzenia.


Tego życzę Wam na Nowy Rok 🙂

Podobało się ? - Kliknij, otrzymasz nowe posty
Nowe posty na email
Otrzymuj powiadomienia o nowych postach

34 thoughts on “PLANY NOWOROCZNE – PLANER NOWOROCZNY GRATIS DO POBRANIA

 1. Warto planować i marzyć, nawet jak coś nie wyjdzie to i tak dobrze, że chociaż się próbowało 😉 Mam dużo planów na ten rok, ale i na kolejne, mniejsze i większe i mam nadzieję, że wszystkie spełnię, a do tego pomoże mi Twój piękny planer, który będzie mi codziennie przypominał, że trzeba wziąć się w garść i realizować zamierzone cele.Życzę Ci kochana spełnienia wszystkich marzeń, celów i planów, czego i sobie życzę 😉 Buziaki ogromne ślę i do usłyszenia…bo na początek mój jeden cel na ten rok to Cię w końcu usłyszeć 😉 :-********* SZCZĘŚLIWEGO 2019 ROKU SERDUSZKO MOJE :-************

 2. Któż nie robi postanowień? Ja 😉 Kiedyś robiłam, a jak nie wychodziło to tylko się złościłam i było jeszcze gorzej. Odkąd czerpię z tego co jest i robię to co akurat mi przyjdzie w danej chwili do głowy to wszystko układa się znacznie lepiej 🙂

 3. Planer zawsze się przydaje, chociaż 2018 nie był dla mnie za dobrym rokiem, więc z tymi planami rożnie bywa. Oby Nowy 2019 był lepszy.
  Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku, dużo zdrówka, miłości, samych radości.

 4. Podchodzę dość na luzie do postanowień noworocznych.jakis czas temu sobie uświadomiłam, że poza data tak naprawdę niewiele się zmienia, to nie tak, że z zaczeciem się nowego roku pojawia się jakaś nowa lepsza wersja mnie 🙂 staram się wyznaczać jakieś ogólne kierunki działania przez cały rok.

 5. Ja co roku robię postanowienia, ale komputerowo, w Excelu, z podziałem na kategorie: co chcę osiągnąć w danej dziedzinie, które książki przeczytam itd. 🙂 Samo zaplanowanie daje motywację do działania 🙂

 6. Pięknie i prawdziwie opisałaś jak, to jest z naszymi planami noworocznymi :).

  Porzekadła o baranim skoku nie słyszałam i bardzo mi się spodobało :).

  Ja co roku robię plany ale ciężko jest z ich realizacją. Dużo przez brak czasu, a z drugiej strony (trzeba, to powiedzieć na głos) przez lenistwo …
  W tym roku jeszcze nie spisałam listy ale gdzieś tam w głowie kłębią mi się różne różności :).

  Za chwilę obejrzę sobie udostępnione przez Ciebie linki. Dziękuję :).

  Szczęśliwego Nowego Roku :).

 7. Każdy z nas ma jakieś mniejsze lub większe plany na nowy rok i oby wszystkie się spełniły i dały naszemu życiu jak najwięcej szczęścia… Szczęśliwego Nowego Roku! Pozdrawiam ciepło i zapraszam do siebie na noworoczne rozdanie! 🙂

 8. Życzę Ci spełnienia wszystkich planów – tych zapisanych w planerze i tych, które po drodze same się już zaplanują 🙂 Wspaniałego, twórczego, pełnego miłości Nowego Roku – szczęścia i wszystkiego, co najlepsze 🙂

 9. Moim zdaniem jak najbardziej warto planować rok i wypisać sobie cele, wtedy jest większa motywacja do tego, żeby działać. Ja przynajmniej tak mam, odkąd zaczęłam korzystać z planera na koniec roku nigdy nie mam wyrzutów sumienia 🙂

 10. Przyznam, że już mam takie doświadczenie, że nie muszę przygotowywać szczegółowych rozpisek, mam główne wytyczne i nimi podążam, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Choć czasem w nasilających się okresach wciąż pomocne okazują się karteluszki samoprzylepne. 🙂

 11. A jednak nie każdy czyni noworoczne postanowienia, czego jestem najlepszym przykładem ???? pisałam nawet o tym na swoim blogu w najnowszym wpisie. Owszem, mam plany, marzenia, ale nie spisuje ich, nie odhaczam, tylko każdego dnia staram się je realizować, a nie wraz z nowym rokiem. Przynajmniej ja tak do tego podchodzę ???? Co najważniejsze, nie czuje się z tym źle czy gorzej.

 12. Ja kilka lat temu postanowiłam sobie,że nie będę robić żadnych postanowień noworocznych i tego się trzymam:)))życie na spontanie jest bardziej ekscytujące:))a jeśli coś planowałam nigdy mi nie wychodziło:)chyba w myśl porzekadła "chcesz rozśmieszyć pana Boga to powiedz mu o swoich planach":)))Szczęśliwego Nowego Roku Ci życzę i spełnienia tych wszystkich planów i zamierzeń:))))

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.